خبر بعدی سرویس ونگهداری کولر گازی خبر قبلی

سرویس و نگهداری کولر گازی

فروشگاه تاسیسات دهقان  کرج خدمات سرویس و نگهداری انواع کولر گازی پذیرفته میشود09128591609

در شروع فصل گرم بهتر است عملیات سرویس و نگهداری مناسب از کولر گازی را انجام دهیم که این امر موجب کاهش مصرف برق موثر می شود. فیلترها، کویل­ها و پره­ های کولر گازی  برای بهره برداری مناسب در طول سال به طور مرتب نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. اگر این تعمیر و نگهداری مورد توجه قرار نگیرد عملکرد کولرگازی دچار یک افت و کاهش مداوم می شود و این به معنای افزایش انرژی به طور پیوسته است. علاوه بر همه ی این موارد شما نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر و نگهداری از کولر نیز دارید.


کولر گازی

بخش هایی از کولر که نیاز به تعمیر و نگهداری دارند عبارتند از :

 فیلترهای کولر گازی :  مهم ترین بخش در تعمیر ونگهداری که اگر به طور مرتب تعویض یا تمیز نشود در کارکرد کارامد کولر اختلال ایجاد می نمایند. فیلترهای کثیف و مسدود شده در واقع مانع گردش نرمال هوا می شوند و به طور قابل ملاحظه ای بهره وری سیستم را کاهش می دهند.  هنگامی که جریان طبیعی هوا مسدود شود ، هوایی که از میان فیلتر می گذرد آلودگی و کثیفی ها را به طور مستقیم به کویل اپراتور منتقل می نماید و جذب گرمای کویل را مختل و تضعیف می کند. با تمیز نگه داشتن فیلتر می­توان مصرف انرژی کولر گازی را از 5% تا 15% کاهش داد.


تمیز کردن فیلترهای کولر گازی

در کولر های گازی مرکزی ، فیلترها معمولا در طول داکت های برگشتی قرار دارند و به طور کلی جای فیلتر در دیواره های سقف و یا داخل خود کولر گازی قرار دارند. در قسمت جلو شبکه اپراتور که در داخل اتاقک قرار دارد فیلرهای کولر نصب می شوند . برخی از این فیلرها قابل استفاده مجدد و برخی قابل تعویض اند. فیلترها انواع و اقسام مختلف و بازده های مختلف دارند . سعی کنید فیلترهای کولر گازی را هر 15 روز یک بار و یا هر یک ماه یکبار در طول فصل خنک سازی تمیز و یا تعویض کنید.

 کویل های کولر گازی :

در طول ماه هایی که از کولر گازی استفاده می کنید ، کویل اپراتور و کویل کنداستور کثیفی ها را جمع می کنند .  اگرچه وجود یک فیلتر ممکن است مانع از کثیف شدن کویل اپراتور ها شود اما در طول زمان حتی با وجود فیلتر کثیفی ها را جمع می کنند . وجود این کثیفی ها گردش هوا را کاهش می دهد و کویل ها را عایق می کند و درنتیجه توانایی آن را در جذب گرما کاهش می دهد. بنابراین لازم است کویل اپراتور را هر چند سال یک بار چک کرده و هر زمان که لازم بود آن را تمیز کنید.


نمای داخلی یک کولر گازی

اگر کولر در یک محیط پر از گرد و خاک قرار گرفته باشد و یا شاخ و برگ درختان نزدیک کویل های کندانسور بیرونی باشند ، این کویل ها می توانند بسیار کثیف شوند.  کویل کندانسور را شما می توانید به راحتی ببینید و کثیفی های موجود روی پره های آن را تمیز کنید. سعی کنید منابع کثیفی را از کولر دور کرده و از تجمع آشغال در اطراف آن جلوگیری کنید.  نواحی اطراف کویل را تمیز کنید یعنی مثلا شاخ و برگ را از اطراف آن دور کنید تا جریان هوای اطراف کندانسور به اندازه ی کافی و به صورت مناسب باشد.

نمای داخلی و بخش های مختلف کولر گازی پنجره ای

نمای داخلی و بخش های مختلف کولر گازی پنجره ای

پره های کویل : پره های آلومینیومی که روی کویل اپراتور و کویل کندانسور کولر گازی قرار گرفته اند به آسانی می توانند خم شوند و گردش هوا از طریق کویل را مسدود سازند.  تجهیزاتی به نام برس پره وجود دارد که بوسیله ی آن می توان پره ها را به موقعیت اصلی خود باز گرداند.

کانال های مسدود شده :
سعی کنید گاهی یک سیم کلفت را از کانال های گذر آب عبور دهید . اگر کانال ها مسدود شوند مانع از این می گردند که رطوبت کولر گازی کاهش یابد و باعث می شوند که رطوبت اضافی ایجاد شده منجر به تغییر رنگ دیوارها و یا فرش شود. سعی کنید در ابتدای هر فصل کندانسور را تمیز کرده و گرد و غبار آن را حذف نمائید. این کار می تواند راندمان کولر را 20 درصد افزایش دهد.


سرویس و نگهداری کولر گازی

درزگیری پنجره های کولر گازی :

 سعی کنید در شروع هر فصل سرمایش ، درزگیری بین کولر گازی و فریم پنجره را بازرسی کنید تا از اتصال آن به بدنه ی فلزی کولر مطمئن شوید. رطوبت به این درزگیرها آسیب می رساند و باعث خروج هوای سرد از خانه می گردد.

آماده سازی برای زمستان :

در فصل زمستان اتاقک کولر را بپوشانید و یا آن را خارج کرده و درجای مناسبی قرار دهید چون این کار باعث می شود کولر گازی از هوای سرد زمستانی محفوظ بماند.

 

کلیه‌ی حقوق این وب سایت متعلق به تاسیسات دهقان میباشد © 1394

 

Powered by : Eksir co